Житомирщина про інтерактив в інклюзії

Інтерактивні дошки в школах це вже далеко не новина. Мабуть, більшість шкіл країни уже мають у своїх класах хоча б одну інтерактивну дошку. За традицією, кожен вчитель практикується і намагається підготуватися, як можна краще, до появи мультимедійної дошки у своєму класі. З фінансуванням шкіл все зрозуміло, а от закладам, де займаються дітки з особливими освітніми потребами, пощастило менше. Хоча інтерактивне обладнання для них є не менш потрібним і важливим. Напрямок інклюзивної освіти зараз у ненайкращому стані. Сподіваємось, що скоро це зміниться. 

Так, от. Нам пощастило встановити інтерактивну дошку INTBOARD в інклюзивно-ресурсному центрі м. Коростишеві. Якщо про вчителів кажуть: “Вчитель, то не професія, то покликання”, то про працівників сфери інклюзії можна сказати, що це спосіб життя. 

Якщо для когось спосіб життя – це не їсти після 6, то ці люди живуть з гаслом: “Доброта та турбота!”

Саме з такою людиною нам вдалося поспілкуватися. Пані Алла, директор Коростишівського інклюзивно-ресурсного центру. 

Поспілкувавшися з нею, зрозуміли, що директор має такі ж страхи, як і вчитель. Хвилюється за свій колектив, щоб ті змогли швидко і успішно опанувати нові знання. Як у всіх нас, на комп’ютері безліч закладок з потрібним матеріалом. Відео, статті, книги все це про навчання та інтерактивне обладнання для нього. Тільки все це, ще й з урахуванням напрямку роботи – інклюзія.

Пані Алла, розповіла, що найбільш хвилюючим моментом було знайомство вихованців з інтерактивною дошкою. Ця суміш страху і цікавості. 

Ваші учні теж так реагували на новеньку інтерактивну дошку?

Якщо хтось думає, що інтерактивна дошка відразу ж перетворить урок на казку для учнів і вчителя, то це не так. Щоб ідеальний урок відбувся потрібно: знайти матеріал, обрати спосіб реалізації (переглянути відео, прочитати текст, розробити інтерактивний урок, а для цього потрібно знайти підходящий сервіс і, нарешті, провести урок).

Прочитавши ці рядки, багато згадали свій перший досвід. Пам’ятаєте, як це було складно? А тепер уявіть, що у вас немає й половини того, що потрібно. Бо з інклюзивною освітою, саме така ситуація.

Позиція INTBOARD™ – “вчитель не має платити за можливість якісно виконувати свою роботу” залишається незмінною і в позиції інклюзивної освіти. Саме тому, зараз активно займаємось збором безкоштовних додатків для роботи з дітьми з особливими потребами.

Як знаєте, в “Intboard Простір” є цілий розділ – “Інклюзія”, але, поки там усього 4 додатки. Та ми над цим працюємо. Не забувайте слідкувати за нашими новинами в facebook. Інформація про нові сервіси також розміщується і там. А сам “Intboard Простір” надається безкоштовно у комплекті з інтерактивними панелями та інтерактивними дошками INTBOARD™.

Повернемось до нашої героїні, пані Алли та її колег. Окрім страху як впораються самі педагоги, з’явилося не розуміння того, як і скільки дітям потрібно давати інтерактивного матеріалу та де його брати. Про проблему “як і де брати” ми розповіли вище, а от стосовно того, скільки та які вправи потрібні, точної інформації немає.

Ми запитали у практикуючого вчителя, як вона застосовую інтерактивне обладнання для роботи зі своїми дітками. 

Як бачите, єдиної думки та унікальної інструкції не існує. Усе індивідуально. В цьому переконалися й педагоги Коростишівського ІРЦ. Надзвичайно талановитий колектив. Як тільки працівник інсталяційного відділу показав можливості інтерактивної дошки, всі активно почали розмірковувати над тим, як звичні вправи перенести в інтерактивну площину. 

Буквально пів години обговорень і у кожної вчительки був план робіт, мало не на рік вперед. Така активність тішить нас, навіть важко описати наскільки сильно.

Поспілкувавшись з директором, зробили висновок, що інтерактивне обладнання для інклюзії більш ніж потрібне. Нажаль, в нашій країні ще мало успішних історій про адаптацію дітей з особливими потребами за допомогою сенсорного обладнання, зокрема інтерактивної дошки. Та ми впевнені на 100%, що пані Алла зі своїм колективом будуть в числі перших. 

Маєте свою історію викладання за допомогою інтерактивного обладнання та бажаєте стати героєм наступної статті, пишіть на пошту – smm.intboard@gmail.com