Які можливості та труднощі у сучасних вчителів та учнів?

Останні роки в освітній галузі відбуваються колосальні зміни. Хто б колись сказав, що реформа НУШ набуде такого вигляду. Обставини змусили вчителів та учнів в максимально зжаті терміни перейти мало не до персоналізованого навчання. Ось так. 

Сучасна освіта ставить перед вчителями і учнями численні виклики та можливості, які раніше не були такими актуальними. Сучасний світ характеризується стрімким технологічним розвитком, змінами в соціокультурному середовищі і вимогами до освіти. Вчителі, які мають за плечима десятки років роботи у школі, за один момент перейшли від паперових підручників до доповненої та віртуальної реальності. Це якби дитина, замість, навчитися ходити, почала відразу стрибати на олімпійські рекорди. Наші вчителі – це олімпійські чемпіони.  

У цій статті ми розглянемо, з якими можливостями та труднощами стикаються сучасні вчителі і учні.

Можливості для вчителів:

 • Використання технологій у навчанні: Сучасні вчителі мають доступ до величезної кількості технологічних інструментів і ресурсів, які можна використовувати для покращення якості навчання. Вони можуть створювати інтерактивні уроки, використовувати відео та онлайн-ресурси для залучення учнів до процесу навчання.
 • Індивідуалізація навчання: Завдяки різноманітним підходам і технологіям вчителі можуть більше уваги приділяти потребам і можливостям кожного учня. Індивідуальні плани навчання допомагають кожному учню розвиватися відповідно до свого темпу та інтересів.
 • Залучення до спільної роботи та творчості: Інтернет і соціальні мережі дозволяють учителям залучати учнів до спільних проектів та обміну ідеями з підлітками та колегами з усього світу.
 • Розвиток критичного мислення і інших важливих навичок: Вчителі можуть активно працювати над розвитком учнівських навичок, таких як критичне мислення, комунікація, робота в команді і саморегуляція.

Труднощі для вчителів:

 • Інформаційне перевантаження: Завдяки доступності великої кількості інформації, вчителям доводиться відбирати та аналізувати велику кількість матеріалу, щоб визначити, яка інформація є найбільш корисною для їхніх учнів.
 • Цифрова безпека: У віртуальному світі на дітей чатують різні цифрові загрози, і вчителям потрібно бути в курсі цих проблем і вчити учнів цифровій безпеці. В бібліотеці онлайн сервісів “INTBOARD SPACE” є сервіс, який вчить поводитись в мережі та розпізнавати фейки. Радимо не тільки дітям, але й дорослим. 
 • Адаптація до нових технологій: Для багатьох вчителів використання нових технологій може бути викликом, особливо для тих, хто вже має досвід у навчанні без їх використання.
Yaki mozhlyvosti ta trudnoshchi u suchasnykh vchyteliv ta uchniv?

Можливості для учнів:

 • Доступ до інформації: Сучасні учні мають неймовірний доступ до інформації через Інтернет, що допомагає їм більше дізнаватись про світ навколо себе. 
 • Самостійність у навчанні: Вони можуть самостійно вивчати новий матеріал, використовуючи різні джерела і ресурси. 
 • Збагачений навчальний досвід: Учні можуть брати участь у віртуальних екскурсіях, інтерактивних уроках та інших освітніх програмах, що розширюють їхній світогляд.

Труднощі для учнів:

 • Цифровий поділ: Не всі учні мають однаковий доступ до технологій та Інтернету, що може призвести до нерівності в можливостях навчання. І це підтвердили останні іспити. Середній бал учнів у сільській місцевості знизився.
 • Залежність від технологій: Деякі учні можуть стати залежними від технологій і втратити здатність до самостійного мислення та розв’язання завдань.
 • Знецінення знань. Смартфон – це уже невід’ємна частина життя і він відкриває доступ до будь-якої інформації. Складається враження, що знати щось уже не потрібно, адже цей чудо-девайс завжди під рукою і завжди готовий прийти на поміч. І така позиція, в майбутньому, негативно повпливає на успіхи дитини в реалізації.

Сучасні вчителі та учні мають численні можливості та труднощі, пов’язані з швидким технологічним розвитком та змінами в суспільстві. Важливо враховувати ці аспекти і працювати над покращенням навчального процесу для всіх учасників освітнього процесу.

Ми, як компанія, яка бере безпосередню участь у модернізації української системи освіти теж не стоїмо на місці. 

Постійно вдосконалюються технічні параметри наших інтерактивних панелей. Ми вдосконалюємо наше програмне забезпечення. Скоро ви побачите оновлену версію звичного “Intboard Простір”

Підписуйтесь на наш facebook, щоб першими отримувати новини компанії.