Знову школа чи як допомогти дитині адаптуватись до навчання

Перший тиждень навчання уже минув і батьки та вчителі побачили зміни в поведінці дітей. Хороші чи погані – зараз не про це. 

Багато змін в поведінці, звичках нам диктує війна і відповідно відбиток на емоційному стані, теж, вона залишає. Мова не тільки про дорослих. Діти, можливо, ще більше піддаються впливу навколишнього середовища. Чому “можливо”, бо дуже багато залежить від уміння батьків контролювати свій стан і підтримувати дитину. 

Навчання, чи то початок, чи то повернення до нього, може стати стресом. Зараз, коли українські родини через війну переїжджають із регіону в регіон або повертаються з-за кордону, адаптація до школи теж стає своєрідним викликом. Бо треба звикати й до іншої школи, і до нового місця проживання. На це може знадобитися більше часу та емоційних ресурсів, які через війну витрачаються швидше, ніж відновлюються.

Адаптація дитини до навчання є важливим етапом в її розвитку, і вона може суттєво вплинути на успішність її навчання та загальний розвиток. Давайте розглянемо деякі поради щодо того, як допомогти дитині адаптуватися до навчання.

Зробіть навчання цікавим і стимулюючим

Позитивний настрій: Почніть з позитивного налаштування. Завжди підкреслюйте, що навчання – це можливість вчитися чомусь новому і цікавому.

Розвивайте інтереси: Допоможіть дитині знайти те, що їй цікаво. Підтримуйте її інтереси в наукових, художніх, спортивних і інших галузях.

Інтерактивні заняття: Використовуйте інтерактивні методи навчання, такі як експерименти, відкриття, дискусії, щоб зробити процес навчання цікавим та змістовним.

Створюйте сприятливе навколишнє середовище

Місце для навчання: Визначте окреме місце для навчання вдома, де дитина може зосередитися на заняттях. Якщо навчання буде відбуватися онлайн, покажіть дитині, як буде проходити дистанційний урок. Можна ввімкнути Zoom чи інші онлайн-платформи для навчання, дати змогу дитині понатискати на різні “кнопки” та провести з нею власний мініурок.

Розклад і режим дня: Створіть стійкий режим дня з часом для навчання, відпочинку і розваг. Регулярність сприяє адаптації.

Підтримуйте дитину в навчанні

Підтримка і відкрите спілкування: Підтримуйте дитину у навчанні, висловлюючи підтримку і заохочення. Спілкуйтеся з нею про її успіхи і труднощі.

Допомога з домашніми завданнями: Будьте готові допомагати з домашніми завданнями, але не робіть це за дитину. Поясніть, як розв’язувати завдання, і дозвольте їй робити помилки.

Зберігайте баланс

Фізична активність: Забезпечуйте дитину можливістю рухатися та займатися фізичною активністю. Це допоможе зняти стрес і підтримувати здоров’я.

Час для відпочинку: Забезпечуйте дитині час для відпочинку і розваг, щоб вона могла розслабитися і відновити сили.

Увага до психоемоційного стану: наслідками травматизації та хронічного стресу можуть бути сором, провина, тривожність, самотність, відчуття неадекватності та неспроможності. А початок шкільного життя може посилити ці стани.

Тож дітям знадобиться підтримка, простір безпеки та відчуття близькості поруч із дорослими:

  • треба дати дітям відчуття, що вони здібні вчитися і хоч щось контролювати та створювати;
  • дати дітям право на помилку;
  • дітям потрібен досвід перемог і підтримка. Як варіант – можна святкувати “перемоги дня”. Психологиня зазначає, що розчарування на початку навчального року може призвести до того, що в дитини не вистачить сил іти далі;
  • діти мають чути від дорослих, що ті розуміють, як зараз складно навчатися. 

Звертайте увагу на індивідуальні потреби

Враховуйте особливості: Розумійте, що кожна дитина унікальна, і адаптація до навчання може вимагати різних підходів. Враховуйте індивідуальні потреби та особливості вашої дитини.

Усі ці поради можуть допомогти дитині успішно адаптуватися до навчання і розвинути позитивне ставлення до нього. Найголовніше – підтримуйте та відкрито спілкуйтеся з дитиною, створюючи для неї сприятливу атмосферу для навчання та розвитку.

У нашому блозі ще багато корисної інформації зі сфер освіти, виховання і, звісно ж, з сфери інтерактивного обладнання. Інтерактивні дошки, сенсорні панелі та мультимедійні столи нерідко стають головними героями наших розповідей. 

Ми розповідаємо, показуємо та навчаємо користуватись товаром нашої торгової марки, тим самим даючи нашим читачам більше знань, а отже розуміння того, яке обладнання потрібне саме їх. І чому.

А ще, ви можете підписатись на наші розсилки і отримувати цікаву інформацію та унікальні пропозиції прямо на свою пошту. Уже за саму підписку, ви отримаєте сертифікат на знижку на інтерактивне обладнання.