Хобі для дітей і дорослих – оригамі

Літо – найкращий час, щоб пробувати щось нове. Хтось починає бігати, а ми пропонуємо спробувати японське мистецтво зі складання паперу – оригамі. Адже, чудернацькі фігурки – це не тільки про мистецтво, а ще й про розвиток дрібної моторики. 

Нагадуємо, що розвиток дрібної моторики є важливим етапом в розвитку дітей. Дрібна моторика включає рухи маленьких м’язів у руках, пальцях і зап’ястях, що дозволяє контролювати точні рухи і здійснювати дрібні дії.

Хобі для дітей і дорослих - оригамі

Ось кілька причин, чому розвиток дрібної моторики є важливим:

  1. Покращення письма та читання: Розвиток дрібної моторики допомагає дітям здати письмо краще контролюючи рухи своїх пальців. Кращий контроль рухів рук також сприяє поліпшенню навичок читання, оскільки діти можуть легше вирізняти літери та формувати слова.
  2. Розвиток координації: Вправи для розвитку дрібної моторики допомагають покращити координацію рухів, що є важливим для виконання різних завдань, таких як одягання, їжа з ложки, маніпулювання іграшками тощо.
  3. Когнітивний розвиток: Вчення нових рухів та технік розвиває мозкову активність, сприяє зростанню нейронних зв’язків і покращує когнітивний розвиток у дітей і дорослих. Це може впливати на здатність до розв’язання проблем, творчого мислення та сприйняття нової інформації.
  4. Самообслуговування: Розвинена дрібна моторика допомагає дітям здійснювати такі процеси як одягання, ручне миття, в’язання, малювання, приготування їжі тощо. Це робить їх більш самостійними і незалежними від інших.
  5. Соціальний розвиток: Заняття активностями, які вимагають дрібної моторики, може сприяти соціальному розвитку, бо вони можуть включати роботу в команді, співпрацю і спілкування з іншими.
  6. Зняття стресу: Виконання вправ для розвитку дрібної моторики може бути релаксуючим і заспокійливим, що допомагає зняти стрес і тривожність.

Для дітей розвиток дрібної моторики особливо важливий у ранньому віці, коли мозок знаходиться в критичній стадії розвитку. Дорослі також можуть користуватися розвитком дрібної моторики для покращення навичок і зниження ризику розвитку захворювань, пов’язаних з втратою моторної активності.

Вправи для розвитку дрібної моторики можуть включати ліплення з пластиліну, малювання, складання пазлів, вишивання, виготовлення прикрас, розвивальні ігри, використання маленьких інструментів тощо. 

Що стосується розвитку дрібної моторики у дорослих, вона також має свої важливі переваги. Ось кілька з них:

  1. Покращення моторних навичок: Розвиток дрібної моторики допомагає покращити моторні навички дорослих. Це може стати особливо корисним для людей, які займаються роботою, пов’язаною з дрібними рухами, наприклад, музикантів, художників, гравців на музичних інструментах, хірургів, ремісників і т.д.
  2. Зниження ризику захворювань: Розвиток дрібної моторики може допомогти знизити ризик розвитку захворювань, пов’язаних з м’язово-скелетною системою. Займаючись рухами маленьких м’язів, дорослі зміцнюють м’язи і стабілізують суглоби, що може сприяти профілактиці травм і розладів опорно-рухової системи.
  3. Підтримка когнітивних функцій: Розвиток дрібної моторики взаємодіє з мозковою активністю і може сприяти збільшенню когнітивних здібностей. Деякі дослідження показують, що заняття діяльністю, яка вимагає точних рухів, може поліпшити пам’ять, концентрацію та інші когнітивні функції.
  4. Зняття стресу: Заняття активностями, що вимагають дрібної моторики, може допомогти дорослим зняти стрес, зосередитися і відпочити від повсякденних проблем.

Якщо зацікавило таке хобі, ось добірка каналів, які будуть корисні:

Отже, заняття вправами для розвитку дрібної моторики може бути корисним додатком до щоденної рутини для людей будь-якого віку. Окрім користі, дає емоційну розрядку та естетичне задоволення.