Чому важливо впроваджувати інтерактив у освіту

Високі технології, інтернет, глобалізація та безліч інших невідомих раніше явищ і процесів у сучасній реальності змушують систему освіти адаптовуватися. Ні для кого не секрет, що навчати покоління Z, А складніше, ніж школярів, які були 10 років тому. Хоча формулювання “складніше навчати” трохи не доречне. Потрібно оцінювати ситуацію комплексно, в тому числі й підходи до навчання та технічну базу. Висновок можна зробити один – традиційні методи навчання втратили свою актуальність та ефективність.

Чому так сталося?

Нас оточує світ електроніки та інтерактиву. Відповідно й освіта має використовувати саме ці методи. Методи взаємодії з інформацією. Погляньте на дітей. Статичне зображення у них викликає інтерес тільки перших 2 секунди. Чого не можна сказати про динамічні моделі. Навіть звична картинка, але уже в складі лепбуку, як частини історії, викликає набагато більший інтерес. І дозволяє комплексно навчати дитину. 

Тож, висновок один – сучасні діти люблять рух, динамічні елементи та інтерактивний підхід освоєння нових знань.  

Якщо є можливість, проведіть експеримент – одну літеру вивчіть за допомогою традиційних методів, а іншу – за допомогою сенсорного додатка на телефоні. Заміряйте час, за який дитина вивчить літери і порівняйте.

Саме метод “touch and learn” (торкайся і навчайся) пропагує компанія INTBOARD. Увесь асортимент обладнання, а саме: інтерактивні дошки, мультимедійні панелі та дитячі сенсорні столи, забезпечують 100% взаємодію учні з навчальним матеріалом. 

Ми постійно спілкуємося з нашими клієнтами, вчителями, вихователями і задаємо одне й те ж питання “Що змінилося після встановлення інтерактивного обладнання?”.

Жодного разу не отримали якоїсь негативної відповіді. Але вирішили піти далі і запропонували провести свій урок з нашим обладнанням відомому вчителю – Олександру Авраменку. 

Ось, що про нього говорить ВікіпедіЯ

Авраменко Олександр Миколайович — український педагог, теле- та радіоведучий. Автор понад п’ятдесяти підручників та посібників з української мови й літератури. Лауреат Усеукраїнського конкурсу «Учитель року» (1996) та Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди (2007).

Доцент у Київському університеті імені Бориса Грінченка (з 1996), завідувач кафедри гуманітарних дисциплін у Технічному ліцеї НТУУ «КПІ», вчитель вищої категорії, вчитель-методист. Заслужений працівник освіти України (2017).

Ця людина, точно, раніше працювала з передовими освітніми технологіями і має з чим порівнювати. 

Так от, потрібно було бачити його захват від роботи з дитячим столом. Відразу стало зрозуміло, що не проти повернутися в садочок, якщо в ньому буде така “штука”.

Відео його роботи ми обов’язково покажемо, але трохи згодом. Слідкуйте за новинами на сайті та сторінці в Facebook. А ті хто товаришує з нами або Олександром Миколайовичем в Instagram, могли вже бачити його історію. 

Головний висновок, який ми зробили після розмови з Олександром – сенсорні технології це невід’ємна частина сучасного навчання. І мова зараз не про сам матеріал уроку, а те, як його можна подати. Наскільки гнучким можна зробити навчальний план. Передовий метод навчання – персоніфікована освіта – можлива лише з використанням технологій. З інтерактивною дошкою, вчителю не потрібно довгі години проводити за написанням плану та конспекту уроку. А розробка додаткового матеріалу більше не є чимось надзвичайно трудомістким та затратним за часом. Спеціальні сервіси та додатки уже максимально адаптовані під потреби освіти. Головне завдання – навчитися ними користуватися. 

Ми продемонстрували Олександру, наше програмне забезпечення Corinth3d. Хоча там і нема розділу “Українська мова та література”, але додаток викликав зацікавлення кожною дисципліною. Адже це так цікаво, перетворити звичайний листок з каштана в мікроструктуру одним лише дотиком. 

Співпраця з таким фахівцем наштовхнула нас на нові ідеї та напрямки роботи.

Замовляйте інтерактивне обладнання INTBOARD і ставайте частиною прогресивних освітян!