Як навчити дітей сторітелінгу

Усім, без виключення, знайома історія, коли вчитель дає завдання “Напишіть твір, про те, як ви провели канікули”. 

Канікули вже незабаром, тож дуже скоро це завдання стане каменем спотикання для школярів. Навчання дітей сторітелінгу є важливим елементом їхнього розвитку, оскільки це навичка, яка сприяє розвитку творчості, мовлення та вміння висловлювати власні думки. 
Яскравий приклад — історії людей на TED. Це правдиві розповіді на ті теми, в яких спікер добре орієнтується, може аргументовано доносити інформацію до оффлайн та онлайн аудиторії. За 15 хвилин глядач знайомиться з темою, аналізує її, робить висновки.

Пропонуємо підготуватись заздалегідь і розглянути прийоми, які допоможуть дітям освоїти процес створення історії.

Yak navchyty ditey storitelinhu

Ось кілька порад, як навчити дітей сторітелінгу:

 • Зачаровуйте їх світом казок. Введіть дітей до чудового світу казок та оповідей. Читайте разом з ними книги, розповідайте цікаві історії та сприяйте розвитку їхньої уяви.
 • Створюйте зацікавлення. Запитуйте дітей про те, що їх цікавить, та створюйте історії на основі їхніх інтересів. Так вони будуть більш зацікавлені у процесі створення власних оповідей.
 • Використовуйте картки з історіями. Створіть набір карток з ілюстраціями або ключовими подіями, які можуть викликати історію. Дайте дітям обрати картку та розповісти власну версію історії.
 • Розробляйте персонажі. Допомагайте дітям створювати цікавих персонажів для своїх оповідей. Питайте їх про характер, вигляд, мету та інші аспекти персонажа.
 • Використовуйте гри. Розробіть ігри, які сприяють сторітелінгу, наприклад, “Історія за словами”, де кожен учасник додає одне слово до історії.
 • Сприяйте творчості. Надихайте дітей використовувати свою творчість. Дайте їм можливість малювати, робити ляльки чи мандрівки в інші світи за допомогою іграшок.
 • Організовуйте рольові ігри. Дозвольте дітям втілювати ролі різних персонажів та розповідати історії з їхнього погляду.
 • Створюйте колективні історії. Розпочинайте історію, а потім дозвольте кожному учаснику додати свій власний епізод. Такий колективний підхід сприяє взаємодії та розвитку творчих навичок.
 • Використовуйте технології. Дозвольте дітям користуватися технологіями для створення відеооповідей або аудіоісторій. Це може бути цікавий спосіб виявити їхні таланти.

Техніки сторітелінгу

 • Подорож героя. Класика з дитинства: є герой та проблема, яка постає перед ним. Автор розповідає про шлях героя, у кінці на нас чекає хеппі-енд. Важливим елементом є кульмінація та чіткість викладу. 
 • Помилки прикрашають або Гора. Той самий герой, але без хеппі-енду. Все, що трапилось з ним, – досвід, який допоможе у майбутньому. Тут доцільно навести реальний приклад про невдачу в бізнесі, крах проекту та висновки, які зробили герої. 
 • Рамка. Є основна канва, у яку автор додає історії. Напевно, всі читали «1001 Ніч». Суть та ж сама. 
 • Контраст. Є дві історії: одна цілком реальна, інша — вигадана. Техніка побудована на контрасті – порівнянні реального та того, що могло б статися. 
 • Починаємо з кінця. Читач знайомиться з фактом, незрозумілим та інтригуючим. Щоб знайти пояснення того, що він побачив спочатку, варто прочитати всю статтю. 

Навчання дітей сторітелінгу – це веселий та корисний процес, який розвиває багато аспектів їхнього особистісного та мовленнєвого розвитку.
Мистецтво сторітеллінгу – це один із найприродніших і водночас найефективніших способів надати навчальному процесу особливої якості.

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Поки чекаєте на наступний матеріал, радимо переглянути наше відео про догляд за інтерактивною панеллю


Оскільки це питання цікавить кожного третього нашого клієнта. Не забудьте поставити вподобайку.