Тайм-менеджмент для вчителя

У кожної успішної людини є свої секрети досягнення гарних результатів. Одним із таких секретів є правильне планування власного часу, тобто тайм-менеджмент.

Давайте разом з INTBOARD™ освоємо головні навички тайм-менеджменту. Ми вирішили робити це на прикладі сучасного вчителя.

Тайм-менеджмент – це низка методик, спрямованих на підвищення працездатності, ефективності виконання поточних та запланованих задач. Простіше кажучи, це вміння розумно керувати власним часом.

Основні правила тайм-менеджменту

1 Робота у відповідні години. Проаналізуйте свій звичайний день та зробіть висновки про періоди активності. Саме в цей час можна виконати більшу частину запланованих справ.

2 Пріорітети. Потрібно точно розташувати завдання за пріорітетність. Тут можуть бути різні критерії, від матеріальної винагороди до морального задоволення. Зробіть список на комп’ютері або інтерактивній панелі  та переміщуйте записи відповідно до потреб.

3 Фільтрація інформації. Це економить значну частину часу. Тому радимо освоїти метод швидкісного читання. Або при першому прочитанні виділяйте головні думки. Наступного разу вам буде простіше самому знайти і загострити увагу учнів на потрібних деталях. Особливо якщо у вас є інтерактивна дошка, то фрагмент можна легко виділити іншим кольором або навіть скопіювати в окремий документ.

4 Автоматизація ручної роботи. Зрозуміло, що у кожного вчителя є завдання, які потрібно виконувати щодня. Одне із них – перевірка домашнього завдання. Пропонуємо вам ввести онлайн тестування в якості домашньої роботи. По-перше – це швидко можна перевірити, по-друге – учні працюють з уже звичними для них інструментами.

Підготовка до наступного уроку. Робіть план або конспект для заняття в електронному вигляді. Не хочете постійно носити з собою флешку, використовуйте хмарні середовища для зберігання інформації. Інтерактивні сервіси допоможуть підлаштувати ваш план під конкретну тему уроку.

А ще існують соціальні мережі, в яких створені групи та спільноти саме для вчителів. В таких групах можна попросити про допомогу та пораду у будь-якій ситуації. ви і самі можете поділитися з колегами власним досвідом та напрацюваннями. У нашого сайту є офіційна сторінка. Там кожен вчитель, учень та батьки знайдуть чимало корисної та цікавої інформації.

5 Концентрація на одній задачі. Коли ви займаєтесь кількома справами одночасно, ваша продуктивність падає. При складанні плану на день, обов’язково робіть помітку скільки часу будете займатися кожною справою.  Так ви точно будете контролювати свій час та уникните перевтоми.

6 Спочатку найважче. Робіть складні справи на початку дня. Відкладаючи справу, ви ризикуєте взагалі її не зробити. Та й почуття незавершеності вам не буде набридати весь день.

7 Працюйте на роботі. Продуктивно працювати на роботі, можуть далеко не всі. Тому, виділіть додатковий час та попрацюйте в школі. За годину роботи в школі ви встигнете набагато більше ніж вдома.

8 Чистий стіл. Нехай говорять, що безлад на столі це ознака творчої людини, але вам потрібно все швидко знаходити. Підтримка порядку на робочому місці – це необхідний ритуал для продуктивної праці.

Поради, що допоможуть управляти часом, перевірені вчителями:

  • Організуйте спеціальну коробку чи теку для паперів, напишіть на ній «На завтра».
  • З вечора готуйте матеріали, які будуть потрібні завтра, і складайте в ту спеціальну теку.
  • Спробуйте знайти у кожному класі учня-помічника.
  • Використовуйте спеціальні додатки на телефоні, комп’ютері, інтерактивній дошці.
  • Розділяйте папери за категоріями: читати, заповнювати, оцінювати тощо.
  • Користуйтесь порадою, яку даєте своїм учням: не відкладайте на останній вечір підготовку до уроку.
  • Передбачайте кризу. Ви знаєте, коли в навчальному семестрі у вас найбільше навантаження, підготуйтесь до нього заздалегідь.