Що таке технологія 21CLD у навчанні?

Сучасний світ стає все більше залежним від технологій, і освіта не є винятком. Усе більше шкіл та навчальних закладів впроваджують технології для покращення навчання та розвитку навичок учнів. Один із таких підходів, який отримує все більшу популярність, – це технологія 21CLD для навчання. Але що саме це означає?

21CLD – це абревіатура, яка походить від “21st Century Learning Design” або “Дизайн навчання для 21 століття”. Ця концепція розроблена спеціалістами в області освіти та технологій і спрямована на те, щоб підготувати учнів до життя та роботи в сучасному цифровому світі. Вона визнає, що навчання повинно бути більшим, ніж просто передача інформації, і має розвивати навички та компетенції, які стануть корисними в майбутньому.

Як розумієте, такий підхід не може бути реалізованим без інтерактивних дошок, сенсорних панелей та мультимедійних парт. 

Основні принципи 21CLD

Технологія 21CLD для навчання базується на кількох основних принципах:

Особисте навчання. Учні мають можливість вибирати завдання та ресурси, що найкраще відповідають їхнім потребам та інтересам. Це сприяє розвитку самостійності та відповідальності. Українські реалії навчили дітей цьому скілу й без глобального застосування даної технології у нашій системі освіти. Всюди потрібно шукати плюси. Так от, наші діти уже на крок попереду до найпрогресивнішої системи навчання. Хоч і вимушено.

Критичне мислення. Учні навчаються аналізувати інформацію, розвивати критичне мислення та приймати обгрунтовані рішення. 

Співпраця та комунікація. Навчання включає в себе роботу в групах та співпрацю з іншими. Учні навчаються спілкуватися та працювати в колективі.

Креативність та інновації. Учні мають можливість розвивати свою творчість та шукати нові способи вирішення завдань.

Використання технологій. Технології відіграють важливу роль у навчанні. Вони допомагають учням отримати доступ до інформації, спілкуватися та створювати власний контент. Сенсорні панелі показують неабиякий результат у покращення навчального процесу, шляхом взаємодії з навчальним матеріалом. Окрім обладнання, велике значення має програмне забезпечення для проведення уроку. INTBOARD SPACE та Corinth3d – це передовий інструмент проведення та розробки уроку.

Застосування технології 21CLD в навчанні

Технологія 21CLD може бути успішно використана в широкому спектрі предметів та навчальних програм. Вона підходить як для початкової, так і для середньої школи, а також для вищої освіти. Учителі можуть створювати навчальні програми та завдання, які враховують ці принципи та сприяють розвитку навичок 21 століття у своїх учнів.

Загалом, технологія 21CLD для навчання – це інноваційний підхід до освіти, який готує учнів до складних викликів сучасного світу. Вона надає можливість розвивати ключові навички, які стануть важливими в будь-якій сфері життя та роботи.