“Мислення зростання”. Рушійна сила досягнень людини

Улюблена фраза батьків: “Будеш гарно вчитися – досягнеш успіху в житті”. Та, саме ж життя й показує, що ця фраза не відповідає дійсності. Не всі відмінники навчання далі стають успішними людьми. Так в чому ж тоді криється секрет? Як банально це не звучало б, але “в голові”. Якщо точніше сказати, то в способі мислення. Виявляється, їх декілька. 

Спеціалісти INTBOARD вирішили розібратися у цьому питанні, а заодно й розповісти своїм читачам. 

Можна виділити два типи мислення, які присутні нам тією чи іншою мірою.

«Фіксоване мислення» (англійською – fixed mindset) і «мислення зростання» (growth mindset). 

Перший тип – вважають, що їх здібності та інтелект значною мірою фіксовані та знаходяться поза їхнім контролем, а от другий тип мислення – надзвичайно конструктивний, і всі великі люди, які досягнули успіхів у своєму житті, мислили саме так. Як бачите, середній бал атестату тут ні до чого. 

«Фіксоване мислення» – його можна назвати усталеним світоглядом, адже людина з таким типом мислення вважає, що народилася з певним набором талантів, які суттєво не покращиш. А якщо немає жодних талантів – то все, це кінець шляху. 

«Мислення зростання» наголошує, що наші вроджені здібності можна змінити і значно покращити завдяки нашим зусиллям.

Таким чином, з однаковими інтелектуальними можливостями, діти рівною мірою можуть стати або успішними дорослими, або невдахами, і визначається це виключно притаманним їм типом мислення. 

Не існує людей розумних чи дурних – є тільки ті, хто розкрив потенціал свого інтелекту, і ті, хто цього не зробив. Не існує талановитих і геніїв, є тільки дуже працьовиті люди, які вирішили підняти свій творчий хист на більш високий рівень.

І тут з’являється логічне питання, а як же можна змінити свій власний тип мислення або тип мислення дитини. Виявляється, є спеціальні правила, використання яких, зможе кардинально змінити вашу внутрішню установку. 

Перше, і мабуть, найголовніше правило – більше зусиль. Ось для прикладу: 

Джоан Роулінг, якій повертали рукопис «Гаррі Поттер» 12 разів, перш ніж, невеличке лондонське видавництво дало згоду, ще не розуміючи, що саме йому випаде честь надрукувати один зі світових бестселерів. Адже 4 із 7 книг серії «Гаррі Поттера» посіли світові рекорди за швидкістю продажів серед літературних творів у світі.

Якщо не виходить з першого разу, пробуйте знову і знову. Людина з фіксованим мисленням вважає, що одного разу достатньо і це не його. Людина з мисленням зростання буде пробувати, доки не отримає результат. 

Наступне правило – не боятися труднощів. Якщо щось іде не за планом, це дратує. Але концепція мислення зростання пропонує не гаяти часу на скарги, а шукати нові можливості в обставинах, що склалися.

Людина з фіксованим мисленням вважає, що все має приходити без зусиль, а над тими хто намагається подолати труднощі, які виникли, насміхається та критикує.

Третє і останнє правило – насолоджуватися процесом. Важливо не чекати на відмінний результат тут і зараз, а полюбити сам процес опанування чогось нового. Необхідно концентруватися не на досягненні успіху, а на тому, що відбувається тут і зараз. Задоволення від роботи сприяє виробленню ендорфінів, і результати покращуються.

Навчіть чи скоріше усього привчіть себе, а потім вже й дитину до цих простих правил. 

Історії успішних людей постійно підтверджують, що вони працюють. 

Сподобався Вам матеріал? 

Слідкуйте за нами у соціальних мережах, щоб не пропустити чергову цікавинку.