10 порад, як вчителю розкрити свій потенціал

Сьогодні ми не будемо говорити про інтерактивне обладнання, переваги інтерактивних дошок чи можливості мультимедійних панелей. Сьогодні ми поговоримо про того, хто безпосередньо користується нашим інтерактивним обладнанням. Про учителя.

Самореалізація вчителя і те, як він/вона віддається справі впливає на майбутнє цілого покоління. Як кажуть: “поганий лікар може забрати життя, поганий учитель – спопелити душу”. 

Ми підібрали кілька порад, як вчителю стати кращим у своїй справі та розкрити потенціал. 

1. Плануйте свій день. 

Напевне, ніхто не знає більше про планування, як вчитель. Адже їм потрібно здавати плани роботи на кожен урок, на четверть, семестр і на рік. Та окрім робочих планів, ми радимо вам планувати відпочинки навіть короткі. Дозволяти собі емоційно розслаблятись трохи далі від учнів (наприклад прогулятись парком біля школи під час великої перерви).

Перемикання вашої уваги тільки збільшить розвиток. 

2. Видихайте.

Подумайте, що вас робить спокійною і в яких ситуаціях ви відчуваєте себе максимально комфортно. Закріпіть це в голові й з таким настроєм йдіть на урок. 

Діти відчувають настрій вчителя і відповідно налаштовуються з ним на одну хвилю. Особливо учні початкової школи.

Якщо все пішло не за планом, глибоко вдихніть і повільно видихайте. Пам’ятайте, плани – це тільки теорія, на практиці потрібно виходити зі ситуації, яка склалась. Якщо відчуваєте, що от-от зірветесь на крик, краще вийдіть з класу на кілька хвилин, заспокойтесь, подумки відділіть себе від уроку (це не ви погані, а всього лише урок не вдався) і заходьте з новими силами. В домашній атмосфері з горнятком чаю ви зможете все обміркувати та зробити правильні висновки, а поки просто закінчіть урок.

3. Облаштуйте свою робочу зону.

Улюблена квітка в горщику буде часто заспокоювати та налаштовувати на хороший настрій, маленькі приємні дрібнички, як кольорові закладки для книжок, чи статуетка тотемного звіра будуть наповнювати теплом. А короткі нотатки на тему “чому я люблю свою роботу” не дадуть втратити орієнтири під час труднощів. Їх краще тримати в тумбочці столу, щоб було і близько, і не на видноті.

4. Якісний інвентар.

Хороше обладнання додає більшої впевненості у своїх силах, а ще можливість краще реалізувати задумане. Інтерактивні дошки INTBOARD це те обладнання, яке допомагає втілювати ваші задуми на повну. А отже, реалізовуватись. Звичайно, це не означає що ви повинні самі купити собі все необхідне для роботи. Закупка інвентарю не входить у ваші обов’язки. Але розповісти директору, що вам насправді потрібно і як ви зможете це використовувати, чи поділитись своїми ідеями щодо збору коштів та спонсорства пришвидшить процес оновлення обладнання.

5. Розвивайтесь.

Постійно навчайтесь. Окрім звичайних курсів для підвищення кваліфікації, є безліч онлайн платформ з безкоштовними освітніми курсами, які ви можете переглядати не виходячи з дому, або вивчати разом з колегами. У цьому випадку вам допоможе великий екран інтерактивної дошки чи мультимедійної панелі INTBOARD

6. Креативте.

Не хвилюйтеся, що ваші спроби внести барви в уроки можуть видатись дивними. Діти люблять зміни та різноманітність. Це освіжає і збільшує лояльність до вчителя та предмету. З інтерактивним обладнанням INTBOARD креативити легше.

7. Вчіться помилятись.

Не бійтесь помилятись і вчіть цього своїх учнів. Помилки – це те, чого не можна уникнути при роботі. Вони така ж частина прогресу, як і позитивні результати.

До цієї поради підійде цитата Альфреда Нобеля: “Якщо у мене є тисяча ідей, і тільки одна з них виявляється плідною, я задоволений.”. Тож шукайте свою вдалу ідею, перевіряючи усі.

8. Навчайте по-новому.

Підтримуйте ініціативність дітей і вчіть з великого потоку інформації виділяти потрібне. В сучасному інформаційному світі, саме це їм допоможе розвиватись навіть за межею школи. Вислів “математика/англійська/укр.м – найважливіший предмет” вже застарілий. Найважливіший предмет той, де вчать думати та проявлятися. Адже сухі факти можна знайти в будь-який момент просто написавши запит в Google, а от як вибрати з величезної кількості інформації потрібне і що з ним робити далі – це те чого можете навчити ви.

9. Шукайте своє місце роботи.

Пам’ятайте, що окрім державних шкіл, є ще приватні школи та центри розвитку, де ви теж можете реалізовуватись.

Якщо у вас є схильність до творчості й любов до уваги, розрадою може стати приватний блог про комічні ситуації в школі чи лайв-хаки. Цей задум звучить дуже молодіжно, але пам’ятайте, ви не зобов’язані розкручувати свою сторінку до мільйона підписників і гнатися за популярністю, вистачить вести його для обраного кола людей, наприклад друзів, чи колег вчителів і отримувати задоволення.

10. Насолоджуйтесь.

Робота повинна приносити насолоду і трішки приємної втоми. Якщо це не так, то задайте собі два питання: 

1. Чи ви на своєму місці? 

2. Чи дозволяєте ви собі насолоджуватись? 

Часто проблема виявляється саме в другому.

Пам’ятайте, з хорошим професійним обладнанням впевненість і можливості вчителя зростають в рази. Інтерактивне обладнання INTBOARD це саме те, що допоможе вам відкритися на повну. 

Обирайте інтерактивну дошку, мультимедійну парту та панель і повноцінно реалізовуйтесь в новому цифровому світі з професійним обладнанням INTBOARD.