Створюйте музичні шедеври просто в браузері

Не зважаючи, на майбутнью професію кожна людина повинна оволодіти азами музичного мистецтва. Саме воно вносить найбільший внесок в формування нашого смаку та естетичних уподобань. Саме ці фундаментальні музичні знання дає нам школа. Ми всі розуміємо, що в сучасних реаліях далеко не кожна школа може дозволити собі декілька музичних інструментів. Здебільшого це один й далеко на фортепіано чи скрипка.

Спеціалісти INTBOARD™ вирішили звернути свою увагу на проблему музичної освіти та розповісти як маючи лише мультимедійну дошку вивчити музичну грамоту та , можливо, створити власний шедевр. 

У нас як завжди, свій, інтерактивний підхід до вирішення проблеми. 

Хочемо познайомити вас з музичним інтерактивним сервісом Chrome Music Lab.

Цей сервіс має безліч переваг серед інших аналогів. По-перше – він безкоштовний. Це дає повну свободу у його використанні як вчителям так і учням. Щоб займатися вдома та поексперементувати вже не потрібно витрачати кошти на музичні інструменти. Особливо, коли є чітке розуміння, що це захоплення просто розвага для дитини. По-друге – спектр можливостей сервісу просто вражає. Від набору інструментів до ефектів музичного оформлення. Адже молодь більше цікавить сучасна музика і ми пропонуємо сучасний підхід до її створення. 

Запустивши сервіс на сенсорній дошці, ви одразу побачите всі можливості  сервісу.

У Сhrome Music Lab є 12 експериментів: створення ритму, спектрограмма (або сонограмма), акорди, звукові хвилі, арпеджіо (коли звуки акорду граються не разом, а один за іншим), Кандинський ( динамічна теорія кольорів художника Василя Кандинського), створення мелодій, “дзига” звуку, в якому можна експериментувати з власним голосом, гармонія, принцип роботи фортепіано, осцилятор і струни. В кожній з цих вкладок можна створювати або спостерігати, що ж таке музика.

Виробник мелодій.  На робочому полотні, просто натиском пальця на інтерактивну дошку, ставиться відповідна нота. Заповнювати можна хоч і всю робочу область. Далі потрібно прослухати ваш твір. Кнопка запуску знаходиться внизу экрана. Прослухавши компазицію, в неї можна вносити правки та прибирати непотрібні звуки. Нашим спеціалістам особливо сподобалось те, що одну й ту ж композицію можна прослухати у виконанні різних інструментів (піаніно, саксофон, віолончель). Такі музичні інструменти – велика рідкість для загальноосвітніх шкіл.  

ритм

Ритм. Ця вкладка присвячена ударним інструментам. Принцип роботи такий же, як і в попередній вкладці. Натискаєте на інтерактивну дошку в робочій області і там ставиться відповідна нота. 

Кнопка “Play” і відтворюються всі звуки, які ви внесли на нотний рядок. І знову ж таки, сенсорна дошка дасть можливість перемикати вкладки з різними типами барабанів. Ви та ваші учні на власному досвіді переконаєтесь, наскільки по-різному звучать барабани. 

Спектрограмма. В цьому розділі можна побачити музику в русі та кольорі. В сервісі містяться музичні заготовки, а також є можливість записати власну мелодію та відтворити її в спектрі на інтерактивній дошці. А ще можна “намалювати” музику. Просто ведете пальцем по екрану сенсорної дошки і одночасно ваш рух перетворюється в музику та відповідний світловий спектр. 

Вкладка Акорди, зовсім маленька, тому пропонуємо вам самостійно розібратися з принципом її роботи.

Звукові хвилі. На уроці фізики нам завжди говорять, що звук це хвиля. І школярі не завжди розуміють значення цієї фрази. От якраз ця вкладна дає розуміння як поводять себе та виглядають звуки у фізичному розумінні. 

Весь проект побудований на відкритому Web Audio API, який дозволяє працювати зі звуком прямо в браузері.

Пропонуємо продовжити розгляд цього інтерактивного сервісу самостійно. Хочемо тільки нагадати, що сервіс безкоштовний, має 12 видів музичних експерементів та абсолютно відкритий програмний код, тобто кожен охочий може його опрацювати та доповнити власними ідеями.

Навіть якщо ви не вмієте грати на якомусь інструменті і ні в життя в руках ноти не тримали, а слово акорд асоціюється у вас тільки з назвою якоїсь фірми або кафе, ви можете створювати музику, головне зрозуміти принцип. Відкриваєте сторінку інтерактивній дошці, планшеті чи просто телефоні і починаєте свої експерименти. Це, звичайно, не електрогітара, але теорія роботи музики тепер вам зрозуміла, тому що ви її прям на практиці освоїли.

Цей інтерактивний сервіс став 46 у програмному комплексі “Intboard Простір”. Ми щомісяця розширюємо можливості роботи з інтерактивним обладнанням INTBOARD™. Окрім якісного одладнання, кваліфікованого сервісного обслуговування, клієнти INTBOARD™  отримують безкоштовне програмне забезпечення для якможна ширшої інтеграції навчальних матеріалів в інтерактивне середовище навчання.

Отримайте й ви таку можливість, залишайте заявку.