Нові правила для вступу у ВНЗ 2022 року

Сьогодні не будемо говорити про наше круте інтерактивне обладнання, про можливості яскравих інтерактивних столів та мультимедійних дошок для навчання. 

Сьогодні ми поговоримо про новину, яка спантеличила більшість випускників ЗОШ та їхніх батьків. 

Змінились правила для вступу у вищі навчальні заклади у 2022 році.

13 жовтня 2021 року МОН видав наказ про затвердження умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році. Тож вже точно відомо що буде.

Нумо розбираймось.

Що залишилось незмінним:

1.  Як і було раніше, для вступу у ВНЗ на освітньо-кваліфікований рівень бакалавр абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (для деяких спеціальностей — з двох і творчого конкурсу).

2. Українська мова та українська мова та література (залежно від спеціальності) є головними предметами при вступі на будь-яку спеціальність. Вони завжди стають першими у переліку конкурсних предметів, тож тут майбутні студенти можуть сміливо видихнути. Готувались до її здачі не дарма. На відмінно від деяких інших предметів.

3. Реєстрація електронних кабінетів вступників розпочнеться 1 липня, а подавати заяви у ВНЗ можна буде з 14 липня.

4. Конкурсний бал рахуватиметься як і раніше:

+ результати ЗНО з трьох предметів (або з 2 предметів і творчого конкурсу) 

+ середній бал з додатка до атестата 

+ бали за мотиваційний лист і особливі успіхи. 

Кожен складник множиться на певний коефіцієнт, який не перевищує 1. 

Цікаво те, що МОН визначає тільки мінімальний і максимальний можливий коефіцієнт, а вже кожен ВНЗ може ставити свій коефіцієнт (який підходить під визначені межі) для кожного складника конкурсного балу. Тому, у різних навчальних закладах ваш конкурсний бал може відрізнятися. 

Що змінилось: 

1. Конкурсні предмети. Більше математики.

У багатьох спеціальностей другим обов’язковим конкурсним предметом стала математика. Ці зміни торкнулися спеціальностей 061“Журналістика”, 231”Соціальна робота” та 232”Соціальне забезпечення”. 

Математика та іноземна мова як другий і третій обов’язкові предмети стали для спеціальності у галузі знань “Міжнародні відносини”.

Проте, для вступу на спеціальність у галузі знань “Охорона здоров’я” тепер немає таких вимог щодо математики, вступники зможуть обирати другий предмет між математикою та біологією, а третім – хімію чи фізику. 

2. У 2022 році абітурієнти зможуть подавати сертифікати ЗНО за 2019, 2020, 2021 та 2022 рік.

3. Цікаво, що для вступу у вищі навчальні заклади на спеціальність “Стоматологія” “Медицина” та “Педіатрія” другий та третій конкурсний предмет не може бути нижчим ніж 150 балів. Хоч і конкурсні предмети для спеціальності “Медицина” змінили цього року й учні можуть фізично не встигнути якісно підготуватися. 

Повний перелік спеціальностей і конкурсних предметів для вступу на них ви можете прочитати тут

Скільки заяв можна подати?

Абітурієнт буде мати змогу продати 5 заяв у різні навчальні заклади на бюджетне навчання.

Він буде зобов’язаний виставити пріоритетність кожної заяви від 1 до 5, де 1 це найвища пріоритетність. Тобто 1 потрібно ставити у заяві до того закладу, де ви найбільше хочете навчатись і 5 – де найменше. 

Змінилася кількість подачі заяви на небюджетне конкурсне навчання. Число зменшилось до двадцяти. 

Що чекає майбутніх магістрів?

Нагадаємо, що на освітньо-кваліфікований рівень магістр може вступати той, хто має здобутий освітньо-кваліфікований рівень бакалавр. 

Для вступу потрібно буде подати сертифікат ЗНО з іноземної мови або  2020-го, або 2021-го, або 2022-го року та скласти єдине фахове вступне випробування, яке можна скласти лише в рік поступу та у конкретному навчальному закладі. 

Для деяких спеціальностей (“Журналістика”, “Соціальні та поведінкові науки”, “Право”, “Управління та адміністрування” та “Міжнародні відносини”) процес вступу складніший. Щоб вступити на ці спеціальності окрім ЗНО з іноземної мови потрібно буде складати тест загальної навчальної комплектації та предметний тест, які будуть входити до єдиного фахового вступного випробовування.

Не забувайте заглядати на офіційні сайти вишів, у які ви намірені вступити. До 31 грудня усі ВНЗ зобов’язані оприлюднити правила вступу до їхнього навчального закладу. 

З основними правилами вступу у вищі навчальні заклади у 2022 році розібралися.

Порада абітурієнтам від компанії INTBOARD – зберігати спокій, паніка ще ніколи не приводила до успіху і ретельно готуватися до вступу. 

Звісно, з нашими інтерактивними дошками та мультимедійними панелями це зробити легше і цікавіше. Програмне забезпечення “Intboard Простір” має вже 87 застосунків для інтерактивних уроків в тому числі й ті, які допоможуть підготуватись до ЗНО. 

Для замовлення інтерактивної дошки чи мультимедійної панелі телефонуйте нам (096) 285-54-94, або залишайте заявку на сайті.

Успіхів вам та легкого вступу у ВНЗ.