Доповнена реальність власними руками

Віртуальна, доповнена реальність – це вже далеко не новинки для сучасного світу та освіти. Інтерактивна дошка стала вже буденністю і хочеться більш інноваційнішого підходу. Інтерактивна панель вже застосовується в освіті, бізнесі, промисловості та інших сферах, а от окуляри віртуальної реальності доступні далеко не всім. Більшість з нас боїться цієї технології, оскільки не знає як з нею працювати та де брати контент. 

Сьогодні ми поговоримо про доповнену реальність та сервіс, який допоможе створити контент для такого виду навчання. 

Доповнена реальність (AR – augmented reality). Це відносно новий інструмент для освіти. І хоча він не може і не має повністю замінити методи викладання, які існують багато років, але може якісно доповнити навчання: зробити його доступнішим, простішим і цікавішим.

Сучасність настільки динамічна, що іноді ми просто не встигаємо дивуватися новим технологіям та цікавинкам. Щось нове та незвичне постійно з’являється в усіх сферах нашого життя, і освіта, на щастя, не виняток!

Коротко про технологію AR. 

Доповнена реальність (AR) – технологія, що додає в реальний, фізичний світ цифрові об’єкти. Наприклад, екран телефону, де зображення покемона накладається на картинку з камери; упаковка товару, що перетворюється в захоплюючу анімацію при наведенні на неї камери.

За допомогою технології AR віртуальні об’єкти можна інтегрувати в матеріальний світ: камера знімає реальний світ і доповнює його віртуальними об’єктами. Такі додатки працюють із тривимірними моделями, текстами, зображеннями, відео та анімацією.

На відміну від доповненої реальності,  віртуальна реальність (VR) – це повне занурення в створений комп’ютером світ. Для сприйняття такої реальності потрібен спеціальний шолом або окуляри. Такі як ClassVR

Як же працювати і де брати ті віртуальні об’єкти для роботи з AR? Варіантів два: або знайти в інтернеті (платно чи безплатно) або створити самостійно. 

Про другий варіант і поговоримо. 

Самостійне створення AR контенту. 

Мобільний додаток Assemblr (Make 3D, Images & Text, Show in AR!) – це безкоштовний мобільний додаток для Android та IOS. Він безкоштовний, але має англомовний інтерфейс. 

Цей додаток дозволяє переглядати готові AR-об’єкти та створювати власні моделі для доповненої реальності. 

Для зручності всі елементи згруповані за категоріями: тварини, архітектура, мистецтво, мультиплікаційна анімація, герої, культура, освіта, природа, наука, технології та багато інших. 

Як вже говорили, у сервісі можна створювати власні моделі або використовувати (переглядати) вже готові. Давайте по черзі розглянемо алгоритм роботи в обох цих режимах.

Для перегляду готових об’єктів:

  • завантажте додаток та на головній натисніть на кнопку «Browse content by category». 
  • оберіть будь-який об’єкт із каталогу і натисніть на кнокпу «view 3D» (перегляд моделі на сірому тлі) або на «view AR» (перегляд моделі у форматі доповненої реальності)

Для створення власної моделі AR:

  • завантажте додаток на смартфон.
  • натисніть на кнопку «Profile» та зареєструйтеся в зручний для вас спосіб (через соцмережі або створіть профіль).
  • натисніть на віконце «Create project». Далі ви можете потренуватися створювати елементарні моделі, після чого перейти до створення більш масштабних AR-об’єктів.

Не зважаючи на англомовний інтерфейс,  створення 3D-моделей зрозуміле на інтуїтивному рівні.

Існує ще декілька безкоштовних сервісів зі схожими функціональними можливостями. Про них ми будемо розповідати у наступних статтях – підписуйтесь, щоб не пропустити.

Ще раз нагадаємо, що описаний сервіс є мобільним додатком і працювати з ним можна з смартфону, планшету або інтерактивної панелі. Як пам’ятаєте, інтерактивна панель поєднує в собі дві операційні системи: Android та Windows. 

Знайти цей сервіс можна, як завжди в “Intboard Простір”. З цією бібліотекою програмних додатків працюють уже сотні вчителів по всій країні. Отримати її можна тільки у комплекті з інтерактивною дошкою чи мультимедійною панеллю ТМ INTBOARD.