5 порад для ефективної дистанційної роботи

Карантинні обмеження уже зняті по всій країні, але багатьом сподобався формат віддаленого навчання(роботи) і ми вирішили виділити найважливіші моменти. Щоб в майбутньому, за бажанням, наша дистанційна робота була максимально продуктивною. 

Відсутність досвіду такого формату роботи стала очевидною перепоною для багатьох, а деякі, змогли перетворити віддалену роботу у звичне явище. 

Якщо ви влаштовуєте або відвідуєте ізольовану зустріч, продуктивно розпоряджатися своїм часом та завданнями ще складніше. Загалом, люди частіше намагаються бути багатозадачними і щось пропускають, якщо поруч із ними фізично немає когось.

Дотримання термінів та обмін результатами складніше, і настирливі технічні проблеми можуть заважати тим, хто віддалено намагається працювати або ж навчатися. 

Тож, тримайте 5 порад для ефективної дистанційки. 

Функціонуюче обладнання

Це перша причина, чому не вдається нормально працювати дистанційно. Завдяки безлічі апаратних та програмних рішень, що працюють разом, діагностувати проблему та виправити її може бути важко. Особливо, якщо ви не звикли користуватися обладнанням так часто, як зараз.  

Якщо ви протестуєте свої колонки, камеру, ноутбук та програмне забезпечення до початку наради, то ви з більшою ймовірністю уникнете будь-яких проблем. Якщо це все працює, попросіть колегу набрати номер і переконатися, що вони також можуть вас почути та побачити. Це займає всього п’ять хвилин, але воно того варте. Немає нічого гіршого за те, що хтось не може вас почути, і вся зустріч припиняється, поки ви з’ясуєте, що пішло не так. Це вбиває продуктивність. 

Правильне планування 

Якщо ви проводите свою робочу зустріч, поцікавтесь, який час буде зручним для ваших колег. Кожен працює по-різному, особливо вдома. 

Після перевірки апаратури, радимо скласти короткий план зустрічі(уроку):

  1. тема зустрічі; 
  2. час початку та кінця зустрічі;
  3. головні питання;
  4. час для виступів учасників;
  5. підсумок зустрічі.

Переконайтеся, що ви сидите в ідеальному місці у своєму будинку. Без шуму чи перешкод та з гарним Інтернет-зв’язком. Також корисно забезпечити достатнє освітлення. Зверніть увагу на поле зору камери – ви не хочете, щоб інші учасники бачили ваше незастелене ліжко або порожні кружки на вашому столі!

Крім того, пам’ятайте, що у вас відкрито на комп’ютері, коли ви ділитеся екранами під час віртуальної зустрічі. Закрийте вкладки, які ви не хочете демонструвати, і переконайтеся, що ви ділитесь лише тим, що плануєте. 

Панель в бізнесі

Запишіть свою зустріч 

Навіть якщо ви вже давно працюєте у віддаленому режимі, особливо, коли це урок. Інколи, не всі учасники можуть бути присутні онлайн. Однією з гарних речей віддаленої зустрічі є легкість, з якою ви можете їх записати.

Більшість пристроїв для відеоконференцій мають вбудований запис відео. В іншому випадку в інтернеті є безліч програм для запису екрану. 

Збір бібліотеки відео-зустрічей із посиланнями на позначки часу – чудовий спосіб відстежувати свій прогрес. Це також полегшує повернення назад і точну перевірку.

Спілкуйтеся з наміром 

Непогано на початку кожної зустрічі дати кілька хвилин, щоб ваша команда неформально спілкувалася між собою. Це можна зробити одночасно, коли учасники перевіряють, чи працює обладнання. Варто пам’ятати, що в час самоізоляції ми втратили більшість соціальних зв’язків. Дайте людям час наздогнати, перш ніж братися за справу. 

Називайте учасників своїми іменами, щоб усі присутні могли відстежувати, хто з ким розмовляє. На відміну від особистої взаємодії, ви не можете встановити зоровий контакт, щоб уточнити, з ким ви говорите.

Контролюйте бесіду

Учасники можуть включити звук, коли їм потрібно додати до обговорення. Що тут може піти не так – як правило, це те, що приглушені учасники починають розмову, не ввімкнувши звук. Нарешті, будьте обережні, намагаючись вирішити питання з одним учасником, який ніяк не може завершити свою доповідь. Пам’ятайте, що потрібно контролювати таймінг. Замість того, щоб забирати час у всіх інших, використовуйте фразу на кшталт «дзвінок», щоб решта команди могла рухатися далі.

Вище описані 5 головних правил для успішної дистанційки. Радимо зберегти цей матеріал, адже попит на віддалені форми навчання та роботи невблаганно набирають популярності.

Будьте в курсі актуальних новин та обговорюваних тем – підписуйтесь на нас у Фейсбук.