9 функцій Zoom для вчителя

В допомогу вчителям, продовжимо обговорювати/розповідати, якими інтернет-ресурсами чи додатками, можна користуватися, щоб організувати дистанційне навчання. Без стресу для себе та учнів. 

Сьогодні поговоримо про Zoom та його функції.

1. Діалог вчителя з усім класом

Ідеально з цим завданням справляється режим «загальний вигляд екрану». Цей режим ідеально підходить для усної бесіди (перевірки знань, обговорення теми…). Деякі вчителі використовують відразу режим «демонстрація екрану», коли в центрі знаходиться демонстраційний матеріал (підручник, презентація), а праворуч видно відео учасників в маленьких віконцях. 

Саме так учитель починає традиційний урок з класом. Всі учні дивляться на вчителя, вчитель організовує клас, ставить питання. Тому, не поспішайте переходити на режим «демонстрація».

2. Відповідь учня біля дошки

Режим «крупний план»  – здатен повноцінно замінити доповідь учня біля дошки. При фронтальній роботі з класом, зверніть увагу на опцію «вид екрану» в правому верхньому кутку екрану. Так ви вмикаєте режим «крупний план». Це може бути учень, який робить доповідь, повідомлення або розповідає вірш. Так значно простіше зосередити увагу на конкретному учню, на відміну від попередніх двох режимів. 

3. Експрес-опитування, тестування, вікторина

Знаєте, як швидко відповісти не вмикаючи звук мишею?

Практикам відомо, що технічно платформа Zoom дуже чутлива, тому учасників конференції просять відключати звук. Але не всі вчителі знають, що в такому режимі роботи, учень швидко може відповісти на запитання вчителя, не включаючи свій звук мишею. Для цього потрібно натиснути на клавішу «пробіл» на комп’ютері і утримувати її. Це дозволяє учням швидко відповідати на запитання вчителя при фронтальній роботі з класом.

4. Режим “Піднята рука”

Навіть в онлайн форматі можна “підняти руку”. Функція так і називається, «Підняти руку». Коли учень натискає на іконку «підняти руку», на екрані з’являється знак «блакитна долоня». Ця функція незамінна для онлайн уроку. Щоб учні не намагалися говорити всі хором, привчіть їх користуватися цією функцією. Ваш урок підніметься на зовсім інший, якісний, рівень.

5. Функція “Указка”

В програмі вона зветься –  «відстеження». Виглядає вона, як червоний вогник і знаходиться він в інструментах коментування матеріалу. Учитель може використовувати функцію, в якості указки, успішно привертаючи увагу учнів до головного, при демонстрації і поясненні матеріалу.

6. Функція “Дошка”

Функція імітує процес «записати на дошці в класі». Вона може реалізувати можливість робити записи на демонстраційній дошці в Zoom. До речі, з віртуальною дошкою, так як із сенсорною, можуть одночасно працювати декілька учнів.

7. Функція “Індивідуальні завдання”

Звичайну роботу в зошиті можна замінити листом в чаті. Але тут потрібно врахувати одне – хто повинен бачити відповіді(роботу) школяра: тільки вчитель чи всі учні.  Щоб учні не бачили відповіді один одного, потрібно налаштувати чат правильно – «дозволити відправляти повідомлення тільки організатору». Тоді відповіді учнів відправляються тільки вчителю.

8. Функція “Робота біля дошки”

Цей режим відрізняється від попереднього. 

Звичну роботу на уроці, коли всі учні працюють в зошитах, а один – у дошки, дозволяє зберегти опція коментування «Т-текст». У той час, коли учні працюють в зошитах, а відповіді відправляють вчителю в чаті, один учень може виконувати вправу прямо на екрані. Він використовує опцію «Т» текст. Інші учні можуть бачити, як він виконує вправу на віртуальній дошці.

9. Функція ”Перевірка червоною пастою”

При будь-якій перевірці відповідей на екрані, письмову вправу в підручнику, збережені відповіді у чаті, будь-яка письмова робота, – все це вчитель перевіряє, використовуючи опцію коментування «малювати». А колір, при цьому можна обрати червоний, звичний для вчителя та учнів. По суті, це звична перевірка письмових робіт червоною пастою.

Здається, про всі основні фішечки Zoom ми розповіли. Користуйтесь ними і перетворіть роботу та навчання у зручний процес.

Отримуйте корисну інформацію вчасно, підписуйтесь на сторінку INTBOARD.