Інтерактивна дошка в класі. Переваги та труднощі використання

Освітні технології надали вчителям багато можливостей для вдосконалення навчального процесу та створення ефективного навчального середовища для учнів. Можна сказати, що інструментів, програм та методів для випробування забагато, є технології, які всі вчителі повинні впроваджувати у своїх класах. Одна з освітніх технологій, яка незамінна і яку потрібно спробувати – це інтерактивна дошка.

Що дає інтерактивна дошка в класі:

Створення цікавих уроків

Інтерактивна дошка – це дивовижний винахід, який перетворив спосіб викладання навчальних матеріалів. Педагоги можуть створювати цікаві уроки, які включають відео, зображення та запис пояснення.

Інтерактивна дошка є ефективним інструментом викладання ідей та пояснень у видимому та доступному форматі. Коли вчителі або учні хочуть описати проблему, вони можуть легко записати ідеї, думки, деталі.  проблеми.

Створення бази даних уроків

Однією з найбільших переваг використання інтерактивної дошки у класі є можливість для учнів відтворювати та переглядати урок, коли вони захочуть. Як тільки вчитель створює багато навчальних посібників, гарною практикою є їх організація на курси, або в розподіл по окремим папкам. Вчитель може каталогізувати свої роботи та використовувати і доповнювати їх щорічно.

Багато шкіл створюють платформи, куди вчителі можуть завантажувати свої уроки. Це ефективний спосіб зберігати всі навчальні матеріали з однієї школи в одному місці.

Якщо у вашій школі поки не створена така бібліотека, створіть свою власну! Існує багато способів зберігати відео, слайди та інші матеріали. Ви можете завантажити все це на такі платформи, як Google Drive, Dropbox, ShowMe і створити список відтворення для зручного перегляду.

Цікаве домашнє завдання

Використання інтерактивної дошки змінило підхід до створення уроків та проведення занять, але це також може мати помітний вплив на домашнє завдання. Вчителі роками експерементують на тему “як зробити домашнє завдання цікавішим?”.

На щастя, тут рятують нові освітні технології. Багато програм, які працюють з інтерактивними дошками, також забезпечують функції домашнього завдання. Попросити учнів створити відеоурок із поясненням проблеми або створити презентацію на тему було б набагато цікавіше, ніж нудне домашнє завдання. 

Переваги використання мультимедійної дошки

Інтерактивна дошка приносить багато переваг для роботи в класі. Інструмент покращує процеси навчання, що позитивно впливає як на учнів, так і на вчителів.

Залученість. Завдяки освітнім технологіям уроки є більш привабливими та підходять для всіх учнів. Урок, побудований за допомогою сенсорної дошки, є більш привабливим для учнів, оскільки він включає багато різних типів матеріалів: зображення, відео та текст. Відео, відтворені за допомогою інтерактивних дошок, довше утримують увагу школярів та більше залучають їх до матеріалу уроку.  

Доступність. Інтерактивні дошки спрощують та скорочують відстань між учнем та викладачем. Багато учнів потребують підтримки свого вчителя та додаткової допомоги після закінчення школи. Відеоуроки, записані за допомогою інтерактивної дошки, дають можливість переглядати уроки в будь-який час і в будь-якому місці. Вчителі можуть готувати уроки для більш досвідчених учнів або для тих, хто потребує додаткових пояснень. Більше того, багато програм дозволяють додавати субтитри до відео, тому учні з обмеженими можливостями можуть повністю зрозуміти тему.

Персоналізація. Включення тексту, зображень, звуку та відео у презентацію дозволяє всім, включаючи тих, хто має проблеми з навчанням, насолоджуватися уроком. Кожен школяр має власні переваги щодо типу матеріалів, які слід використовувати під час засвоєння теми. Деякі учні віддають перевагу тексту перед відео, а деякі – аудіо перед візуальною презентацією. Уроки, побудовані на інтерактивній дошці, поєднують усі ці матеріали, що дозволяє кожному знайти те, що найкраще працює.

Гнучкість. Навчання ніколи не було настільки гнучким, як з інтерактивною дошкою. Створені та завантажені уроки можна відкрити в будь-який час у будь-якому місці. Учні можуть навчатися, коли вони хворі або пропускають день у школі. Можуть переглядати уроки, перемотувати їх назад, поглянути на певну частину або пропустити її.

Екологічно чистий. Однією з найбільших переваг впровадження освітніх технологій у класі, безперечно, є вплив, який вони можуть мати на навколишнє середовище. Перехід від традиційного методу до цифрових рішень зменшує використання паперу та покращує спосіб багаторазового використання навчальних матеріалів.

Економія часу. Інтерактивна дошка допомагає дуже легко ввести поняття зміненого навчання. Це означає, що учні дивляться урок вдома, а потім приходять підготовленими до роботи в класі. Це економить багато часу для вчителів, які не змушені пояснювати тему. Замість цього вони можуть зосередитись на тому, щоб витрачати більше часу на практичні заходи та колективну роботу.

Перешкоди у використанні інтерактивних дошок

Поява інтерактивних дошок приносить багато переваг у клас, але кожне рішення має свої мінуси. Вчителі можуть зустріти деякі перепони, використовуючи сучасні дошки. Нижче ми описали кілька, які слід враховувати при плануванні своєї роботи.

Доступ до технологій. У деяких учнів може не виявитися вдома комп’ютерів чи планшетів. Вчителі повинні переконатися, що всі учні мають доступ до своїх уроків, перш ніж вони вирішать застосовувати лише інтерактивні уроки замість традиційних матеріалів.

Ціна. Коли справа доходить до планування використання інтерактивної дошки в класі, вартість її завжди вказується як мінус. Надання кожному школяреві планшета чи зошита – це величезна інвестиція, яку не кожна школа може собі дозволити.

Технічна нездатність. Багатьох вчителів не влаштовують сучасні технології. Вчителі старої школи вважають використання інтерактивної дошки складним процесом, тоді як інші скаржаться на необхідність змінити свій стиль відповідно до пристрою. Незважаючи на те, що все ще є вчителі, які відмовляються змінювати свій стиль викладання, зміни необхідні, а добробут учнів має бути пріоритетом.

Підготовка вчителів. Після того, як школа вирішить інвестувати в такий сучасний пристрій, як інтерактивна дошка, їй потрібно переконатись, що всі вчителі готові ним користуватися. Щоб використати весь потенціал освітніх технологій, кожному вчителю потрібно пройти навчання, як правильно ним користуватися. Саме для такий вчителів INTBOARD надає послугу майстер-класу з використання інтерактивного обладнання. 

Ми не тільки постачаємо якісне обладнання, а ще й вчимо як ним користуватися.

Не зволікайте, замовляйте обладнання вже зараз.