Сенсорне рішення для розвитку дітей з особливими потребами

Поява дитячого інтерактивного столу змінила спосіб, яким діти переживають та взаємодіють із навчальними іграми. Для деяких дітей із аутистичним спектром та дітей із загальними проблемами розвитку використання технології мультимедійного екрану пропонує вражаючі можливості для навчання.

Інтерактивний дитячий стіл з програмним додатком дозволяє дітям досліджувати світ та себе. Тут дитина відразу бачить, як виглядає тваринка, які звуки вона може відтворити і які особливості має. Таке навчання дозволяє створити міцні когнітивні зв’язки. Такий, комплексний підхід до пізнання речей особливо корисний для дітей з порушеними функціями зору або слуху. 

Сенсорні ігри показують найбільшу ефективність для навчання дітей з особливими потребами. 

Що таке сенсорна гра?

Сенсорна гра – це будь-яка діяльність, що стимулює органи чуття. Існує п’ять основних органів чуття: зір, звук, запах, смак і дотик, а також два інших менш відомих органу – вестибулярний (почуття рівноваги) та пропріоцептивний (відчуття того, де кожна частина тіла знаходиться відносно решти тіла). Чим більше діти використовують свої органи чуття, тим більше вони їх розвивають і здатність вчитися, використовуючи їх.

интерактивный стол в ИРЦ

Чому сенсорна гра так важлива?

Допомагає дітям вчитися. Чим більше почуттів дитина використовує, вивчаючи щось нове, тим краще вона має можливість запам’ятовувати та згадувати інформацію пізніше.

Будує мову. Коли діти описують сенсорну ігрову діяльність та відчуття, коли вони її переживають, вони набувають розуміння слів, і це допомагає їм розвивати багатий словниковий запас.

Сприяє соціальній взаємодії. Діти всіх здібностей можуть брати участь у сенсорній грі. Однолітки, які звичайно розвиваються, можуть боятися звернутися до дитини, яка виглядає або поводиться не так, як вони. Сенсорна ігрова діяльність може зацікавити дітей підійти поруч і познайомитися ближче. Фізичне зближення дітей – це перший крок до взаємодії.

Розвиває моторику. Незалежно від того, чи діти роблять хвилі на водному столі або малюють кола фарбою, вони зміцнюють м’язи свого тіла, необхідні для повсякденних дій, таких як зав’язування шнурків чи чищення зубів.

Як бачите, сенсорна гра – це не тільки про дитячий інтерактивний стіл, а й про взаємодію із буденними предметами.

Та в закладах освіти ми все ж радимо використовувати саме мультимедійний стіл.  

По-перше – це безпека. Корпус столу виготовлений з міцних матеріалів (МДФ або метал), не має гострих кутів, а всі елементи під напругою сховані в корпусі. 

По-друге: щоб реалізувати сенсорне навчання у повній мірі, потрібна гарна матеріальна база, а це витрати і до того ж регулярні. 

Якщо розглядати інтерактивний стіл в контексті наповнення, по додатки оновлюються, а можна навіть дозавантажити потрібні вам. І в більшості випадків – це безкоштовно. 

По-третє: це колективна робота. Особливі дітки часто бувають замкнені і їм потрібен додатковий стимул щоб комунікувати з іншими дітьми. Спільна гра – це найкраще, що можна вигадати. 

І найголовніша перевага інтерактивного столу – з ним діти не бояться експериментувати. Більшість, добре знайома зі смартфонами і знають, що завжди можна відмінити дію або й зовсім закрити додаток. Точно так відбувається при роботі з інтерактивним столом.

Інклюзивно-ресурсні центри, в яких уже встановлені дитячі інтерактивні столи INTBOARD, відмічають позитивну динаміку у навчанні та роботі з дітками. Найактивніше, діти взаємодіють з додатками на лічбу та пошуку відповідностей. 

Купити дитячий інтерактивний стіл – це значна витрата коштів, але вже через тиждень ви побачите перші результати його використання, а підрахувавши ваші щорічні витрати на допоміжний навчальний матеріал, може виявитися, що він дешевший, ніж щорічні витрати. 

Замовляйте його і переконайтесь в ефективності самостійно!